Osiągnięcia plastyczne

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jesteśmy sobie potrzebni”

Po raz pierwszy byliśmy organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy sobie potrzebni” skierowanego do szkół i ośrodków specjalnych w naszym regionie. Celem konkursu było:
- Kształtowanie i rozwijanie świadomości społecznej w zakresie postrzegania i rozumienia osób niepełnosprawnych,
- Wzbudzanie poczucia empatii dla niepełnosprawnego rówieśnika,
- Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, poznanie zagadnień związanych z niepełnosprawnością,
- Nauka wyrażania swoich przemyśleń i odczuć w różny sposób,
- Rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sierpcu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mławie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gostyninie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mocarzewie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2018 r. podczas organizowanych przez nasz Ośrodek XVII Rejonowych Biegów Przełajowych w Słupi.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył nasz uczeń Eryk Ruda, w kategorii gimnazjów III miejsce zajął Sebastian Madejski, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce otrzymał Sebastian Dardziński. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej.

„Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”

15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”. Organizatorem konkursu była Konfederacja Wolnej Myśli. Projekt upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca, odbył się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego oraz Starosty Sierpeckiego Jana Laskowskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zeszyty z Żołnierzami Wyklętymi. Każda placówka szkolna otrzymała pakiet książek o Żołnierzach Wyklętych. Nasi uczniowie: Mateusz Ruda, Michał Moszczyński, Dominik Kurantowicz i Mateusz Marciniak zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Konkurs "Małe jest piękne"

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w konkursie małych form plastycznych pt. "Małe jest piękne". Organizatorem konkursu byli wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Uczniowie Naszej szkoły zajęli miejsca:
I miejsce Sebastian Madejski (Powiatowe Gimnazjum)
II miejsce Karolina Wiśniewska (Powiatowe Gimnazjum)
wyróżnienie Weronika Pawłowska (Szkoła Podstawowa Nr 4).

Konkurs "Palma wielkanocna"

25 marca 2018 r. w Kościele Farnym w Sierpcu odbył się konkurs plastyczny pt. "Palma wielkanocna". W tym konkursie palma wielkanocna wykonana przez uczniów klasy II PP otrzymała wyróżnienie.

W konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” brało udział trzech uczniów naszej szkoły:
- Michał Moszczyński z klasy III GŻ
- Eryk Ruda z klasy VII Ż
- Jakub Wiśniewski z klasy VI Aż

W III Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa z duszą” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu brało udział pięcioro naszych uczniów. W kategorii Szkoły Podstawowe IV- VII wyróżnienie zdobył Eryk Ruda z klasy VII Ż, natomiast w kategorii gimnazja I miejsce zajął Michał Moszczyński z klasy III GŻ. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne udział wzięli Michał Dondalski oraz Anna Skrzyńska i obydwoje otrzymali wyróżnienia za wykonane kartki. Udział w konkursie wziął także Patryk Piórkowski z klasy IV Aż.

Osiągnięcia uczniów


Pomysł i realizacja KMP
Copyright © 2012. All Rights Reserved