Osiągnięcia plastyczne

„Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”

3 grudnia 2019r. odbyła się Gala finałowa OPP V Regionalnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”, której organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Na konkurs, wpłynęły 1072 prace plastyczne z 42 placówek z 7 powiatów. Uczniowie z naszej szkoły również brali udział w przygotowaniu kartek świątecznych. Prace ich zostały docenione i nagrodzone min. Nagrodą Specjalną Starosty Sierpeckiego.
W tym roku wszystkie kartki z duszą pomogą w leczeniu Emilki i Lenki.

I Międzyszkolny konkursu plastyczny „Kolorowa skarpeta”

21 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kolorowa skarpeta” dla szkół podstawowych zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Wśród laureatów konkursu znalazło się troje uczniów z naszego ośrodka, którzy otrzymali nagrody w następujących kategoriach:
Kategoria I
I miejsce - Mikołaj Kałużny
II miejsce - Patryk Piórkowski
Kategoria II
I miejsce - Jakub Wiśniewski
Wyróżnienia otrzymały: Natalia Krzemińska i Weronika Pawłowska.

Konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”

3 grudnia 2018r. odbyła się GALA FINAŁOWA IV Międzypowiatowego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą” organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Wśród laureatów konkursu znalazło się siedmioro uczniów z naszego ośrodka, którzy otrzymali wyróżnienia w następujących kategoriach:
- kategoria 5-6 latki
Aleksandra Buchalska, Bartosz Wiśniewski
- kategoria I-III
Oliwia Michalska
- kategoria IV- VI
Miłosz Suchacz
- kategoria VII-VIII, gimnazja
Jakub Wiśniewski i Eryk Ruda
- kategoria szkoły średnie
Michał Dondalski
W tym roku, w ramach konkursu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Sierpcu został również przyznany tytuł „Szkoła Wielkich Serc”. Wszystkie kartki konkursowe zostaną wystawione na kiermaszu, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie małego Filipka.

Gala roztrzygnięcia konkursów

8 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Michał Moszczyński, Paweł Szustkiewicz i Sebastian Madejski wzięli udział w gali rozstrzygnięcia miejskich konkursów: fotograficznego "1918-Pamiętamy", plastycznego "Namaluj historię" i multimedialnego "Drogi do Niepodległości". Gala ta odbyła sie w Centrum Kultury i Sztuki w ramach programu obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chłopcy za wykonane prace plastyczne otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

5 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Barwy jesieni", którego organizatorem był CKiSz w Sierpcu. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na postrzeganie otaczającego nas świata, a przede wszystkim radosnej pory roku jaką jest jesień. Przybliżenie piękna tej pory roku ułatwiło bliższe poznanie różnych technik plastycznych. W konkursie udział wzięły 302 prace wykonane przez dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Nasz przedszkolak Mariusz Lisowski zdobył w nim I miejsce. Jesteśmy dumni z jego osiągnięcia. Gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jesteśmy sobie potrzebni”

Po raz pierwszy byliśmy organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy sobie potrzebni” skierowanego do szkół i ośrodków specjalnych w naszym regionie. Celem konkursu było:
- Kształtowanie i rozwijanie świadomości społecznej w zakresie postrzegania i rozumienia osób niepełnosprawnych,
- Wzbudzanie poczucia empatii dla niepełnosprawnego rówieśnika,
- Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, poznanie zagadnień związanych z niepełnosprawnością,
- Nauka wyrażania swoich przemyśleń i odczuć w różny sposób,
- Rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sierpcu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mławie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gostyninie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mocarzewie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2018 r. podczas organizowanych przez nasz Ośrodek XVII Rejonowych Biegów Przełajowych w Słupi.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył nasz uczeń Eryk Ruda, w kategorii gimnazjów III miejsce zajął Sebastian Madejski, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce otrzymał Sebastian Dardziński. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej.

„Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”

15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”. Organizatorem konkursu była Konfederacja Wolnej Myśli. Projekt upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca, odbył się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego oraz Starosty Sierpeckiego Jana Laskowskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zeszyty z Żołnierzami Wyklętymi. Każda placówka szkolna otrzymała pakiet książek o Żołnierzach Wyklętych. Nasi uczniowie: Mateusz Ruda, Michał Moszczyński, Dominik Kurantowicz i Mateusz Marciniak zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Konkurs "Małe jest piękne"

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w konkursie małych form plastycznych pt. "Małe jest piękne". Organizatorem konkursu byli wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Uczniowie Naszej szkoły zajęli miejsca:
I miejsce Sebastian Madejski (Powiatowe Gimnazjum)
II miejsce Karolina Wiśniewska (Powiatowe Gimnazjum)
wyróżnienie Weronika Pawłowska (Szkoła Podstawowa Nr 4).

Konkurs "Palma wielkanocna"

25 marca 2018 r. w Kościele Farnym w Sierpcu odbył się konkurs plastyczny pt. "Palma wielkanocna". W tym konkursie palma wielkanocna wykonana przez uczniów klasy II PP otrzymała wyróżnienie.

W konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” brało udział trzech uczniów naszej szkoły:
- Michał Moszczyński z klasy III GŻ
- Eryk Ruda z klasy VII Ż
- Jakub Wiśniewski z klasy VI Aż

W III Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa z duszą” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu brało udział pięcioro naszych uczniów. W kategorii Szkoły Podstawowe IV- VII wyróżnienie zdobył Eryk Ruda z klasy VII Ż, natomiast w kategorii gimnazja I miejsce zajął Michał Moszczyński z klasy III GŻ. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne udział wzięli Michał Dondalski oraz Anna Skrzyńska i obydwoje otrzymali wyróżnienia za wykonane kartki. Udział w konkursie wziął także Patryk Piórkowski z klasy IV Aż.

Osiągnięcia uczniów


Pomysł i realizacja KMP
Copyright © 2012. All Rights Reserved