Osiągnięcia muzyczne

XXIX Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

14 stycznia 2019 roku w CKiSz w Sierpcu odbyło się XXIX Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie. Naszą szkołę reprezentował Michał Dondalski i zaśpiewał pastorałkę „Dziś nadzieja rodzi się” Ryszarda Rynkowskiego za co otrzymał pamiątkowy dyplom.

XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich dla Dzieci i Młodzieży

10 grudnia 2019 roku mieliśmy przyjemność przeżywać radość w oczekiwaniu na Narodzenie Pana Jezusa w Mocarzewie i wziąć udział w XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Polskich dla Dzieci i Młodzieży. W tym roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności solowe. Karolina Wiśniewska wykonała dwie pastorałki: „A kiedy wigilii przyjdzie czas” i „Kołysankę dla Dzieciątka” natomiast Michał Dondalski zaśpiewał „Maleńki Jezu” i „Dziś nadzieja rodzi się”. Mimo ogromnej konkurencji i wysokiego poziomu artystycznego wszystkich wykonań nasi uczniowie zajęli III miejsca. Za ogromne zaangażowanie i piękne reprezentowanie szkoły w województwie serdecznie dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy wysokich osiągnięć.

XIII FESTIWALU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Tobie wyśpiewam Ojczyzno”

7 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII FESTIWALU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Tobie wyśpiewam Ojczyzno” dla Szkół Podstawowych i Średnich Miasta Sierpca w ramach realizacji zadań ujętych w miejskim programie obchodów Roku Generała Władysława Andersa’2019, który odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
Celem Festiwalu była:
- popularyzacja śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych,
- wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,
- wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
- kształtowanie wrażliwości młodego pokolenia na potrzeby innych ludzi,
- przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,
- kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych,
- pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
- propagowanie obchodów świąt narodowych,
- wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży.
Karolina Wiśniewska zaśpiewała pieśń pt. „Niepodległa Niepokorna” i zajęła III miejsce, natomiast Michał Dondalski za wyjątkową interpretację utworu „Wolność” otrzymał nagrodę.
Gratulujemy.

IX Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. Śpiew rodzi uśmiech”

2 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Konkursie Piosenki Dziecięcej pt. Śpiew rodzi uśmiech” w Gostyninie. Celem konkursu była min. prezentacja umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży, a także propagowanie wspólnego śpiewania i muzykowania oraz wymiana doświadczeń twórczych. Organizatorzy festiwalu zapewnili miłą atmosferę podczas popularyzacji wśród dzieci i młodzieży piosenek o tematyce dziecięcej. Jak co roku konkurencja była ogromna ale nasi uczniowie odnieśli sukcesy biorąc udział w trzech kategoriach:
1. Natalia Krzemińska wykonała piosenkę Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” i zdobyła wyróżnienie;
2. Oliwia Morawska zaśpiewała piosenkę Roksany Węgiel pt. „Żyj” i zajęła II miejsce;
3. Michał Dondalski zaprezentował swoje umiejętności wokalne w piosence Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło” i zdobył III miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich dla Dzieci i Młodzieży Mocarzewo 2018

13 grudnia 2018 już po raz kolejny gościliśmy w Ośrodku w Mocarzewie aby wspólnie przeżywać radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Celem gospodarzy było stworzenie warunków do zaprezentowania osiągnięć twórczych uczestników. Uczniowie przedstawili bardzo bogaty repertuar kolęd i pastorałek wykonanych często w zupełnie nowych aranżacjach muzycznych. Gospodarze jak zawsze zapewnili przepiękną oprawę wizualną całego festiwalu oraz ciepło wspólnego kolędowania. Jak co roku konkurencja była ogromna, ale nasi uczniowie odnieśli wielki sukces:
I miejsce zajęła Oliwia Morawska w kategorii solo
III miejsce zajął zespół w składzie: Michał Dondalski, Oliwia Tomaszewska i Katarzyna Różańska
Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Festiwal piosenki patriotycznej

26 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod nazwą "Historia Pieśnią Malowana". Festiwal odbył się w CKiSZ w Sierpcu w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch pieśniach. Uczennice Oliwia Morawska i Karolina Wiśniewska zaśpiewały w duecie pieśń pt. "Ojczyzna", a Michał Dondalski zaprezentował swoje umiejętności wokalne w pieśni pt. "Biały krzyż". Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym. Gratulujemy.

Konkurs Piosenki Szkolnej pt. "Śpiew rodzi uśmiech"

10 kwietnia 2018 r. uczniowie: Karolina Wiśniewska, Oliwia Morawska i Michał Dondalski reprezentowali naszą szkołę w VIII Konkursie Piosenki Szkolnej pt. "Śpiew rodzi uśmiech" w Gostyninie. Uczennice w duecie wykonały utwór pt. "Nadzieja", a Michał Dondalski zaśpiewał piosenkę "Twoja miłość" i otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich dla Dzieci i Młodzieży Mocarzewo 2017

14 grudnia 2017 już po raz kolejny gościliśmy w Ośrodku w Mocarzewie aby wspólnie przeżywać radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Celem gospodarzy było stworzenie warunków do zaprezentowania osiągnięć twórczych uczestników, a sam festiwal to źródło nowych inspiracji i miejsce wymiany doświadczeń dla kadry pedagogicznej na polu terapeutycznym. Nasi uczniowi bardzo ładnie zaprezentowali sie na scenie. Michał Dondalski zajął I miejsce.

VII Regionalny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

26 października 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w VII Regionalnym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Zacznij się dziwić – zatrzymaj się i zobacz piękno Boga, człowieka i świata”. Jak co roku konkurencja była ogromna, ale nasi uczniowie odnieśli wielki sukces:
I miejsce zajął duet Oliwia Morawska i Michał Dondalski w konkursie piosenki do poezji ks. Jana Twardowskiego
II miejsce zajęła Ewelina Szymborska w konkursie recytatorskim
II miejsce zajęła Dominika Sieradzka w konkursie wiedzy o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego
Po zakończeniu konkursu naszych laureatów czekała jeszcze jedna niespodzianka, zostali zaproszeni przez Pana Romana Janakiewicza do Mc’Donalda.
Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

VII Konkurs Piosenki Szkolnej pt. „Śpiew rodzi uśmiech”

6 kwietnia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Gostyninie odbył się VII Konkurs Piosenki Szkolnej pt. „Śpiew rodzi uśmiech”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali się w dwóch kategoriach:
• szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – zespół;
• szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – solo.
Zespół „PROMYKI” wykonał piosenkę pt. „Otwórz oczy” i zajął I miejsce, natomiast Patrycja Karbowska zaśpiewała piosenkę pt. „Dziewczynka” i zajęła III miejsce. Uczniowie na zakończenie konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

XXVI Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

5 stycznia 2017 r. w sali widowiskowej CKiSZ w Sierpcu odbyło się XXVI Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie. Organizatorem uroczystości był Hufiec ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka oraz Krąg Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków, zuchów i harcerzy zaszczycili swoją obecnością komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Michał Bagiński oraz przedstawiciele lokalnego samorządu. Nie mogło również zabraknąć pomysłodawczyni festiwalu – honorowej komendantki hufca hm. Hanny Kowalskiej. Harcerki reprezentujące 18 DH „NS” działająca przy naszej szkole zaśpiewały utwór „Wigilijna pastorałka”. Na zakończenie komendant hufca hm. Sławomir Szałkucki wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy.

XV Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich dla Dzieci i Młodzieży Mocarzewo 2016

13 grudnia 2016 roku już po raz piętnasty mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festiwalu, którego głównym celem jest wspólne przezywanie radości w oczekiwaniu na Narodzenie Pana Jezusa. Wykonanie, ubiór zespołu i ogólny wyraz artystyczny został doceniony przez jury konkursu. Zespół "Promyki" zaprezentował dwie pastorałki „Spójrz na Jezusa” oraz „Wigilijna pastorałka” zajmując III miejsce. W kategorii solo wystąpiła Patrycja Karbowska, która zaśpiewała pastorałki pt. „Tobie mały Panie” i „Sianko na stół”, zajmując również III miejsce.

Osiągnięcia uczniów


Pomysł i realizacja KMP
Copyright © 2012. All Rights Reserved