Konkurs ekologiczny „Dbam o rośliny”

Wspólne sadzenie i pielęgnowanie roślin korzystnie wpływa na rozwój poznawczy i społeczny dzieci oraz przyczynia się do zwiększenia ich inteligencji emocjonalnej. Zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i eksperymentowanie, sprzyja rozwijaniu umiejętności skupienia uwagi, kreatywności, empatii oraz kompetencji interpersonalnych. Praca z ziemią i roślinami to istotny czynnik wpływający na prawidłowy rozwój sensoryczny. Dlatego w naszej szkole przeprowadziliśmy konkurs ekologiczny „Dbam o rośliny”. Wychowankowie mieli za zadanie przesadzić rozsadę prymulki do doniczki, a także pielęgnować ją i hodować, dzięki czemu rozwijali umiejętności dbania o posiadane rośliny, które cudownie odwdzięczyły się i pięknie rozkwitły, ciesząc nasze oczy i wprowadzając iście wiosenną aurę do naszej szkoły.