Szkolenie Psów – DiKa Sierpc

9 listopada mieliśmy w Ośrodku wspaniałych Gości:
Panią Anetę Kaczyńską – trenera Szkolenie Psów – DiKa Sierpc, dogoterapeutę, kynoterapeutę oraz Pana Mariusza Turalskiego – koordynatora projektu „Zajęcia dla dzieci z udziałem psa”, Pana Patryka Szajewskiego – trenera szkolenia psów w „Królewskie Ranczo” oraz Pana Jacka Stankiewicza – fotografa. Nie zabrakło oczywiście czworonożnych przyjaciół: Nugata i Baleriny (berneńskich psów pasterskich).
Podczas zajęć Pani Aneta i Pan Patryk pokazali nam elementy tresury i zabawy z psami. Dzieci z przyjemnością pomagały w przygotowaniu slalomu i tunelu, przez który przemieszczały się czworonogi. Jednym z zadań, które przygotowali Pani Aneta i Pan Mariusz było rozpoznanie czynności jakie wykonał Nugat – poprzez wskazanie odpowiedniej ilustracji. Pod czujnym okiem Pani trenerki uczniowie nagradzali pieski przekąskami. Każdy chciał być jak najbliżej Nugata i Baleriny, żeby się do nich przytulić i pogłaskać. Możliwość czynnego uczestnictwa w zajęciach z radosnymi psami dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń emocjonalnych i edukacyjnych.
Dziękujemy naszym Gościom za kreatywne konkurencje, które angażowały tak wielu uczniów. Było to dla naszych Wychowanków wyjątkowe spotkanie, do którego będą mogli powracać oglądając przepiękne fotografie, wykonane przez Pana Jacka Stankiewicza.
Na zakończenie zajęć koordynator projektu Pan Mariusz Turalski oraz trener Pani Aneta Kaczyńska podziękowali dzieciom za miłe przyjęcie ich niespodzianki w formie zajęć. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki i pamiątkowy dyplom.