„Wędrówka po świecie zawodów”

Ostatnim przystankiem innowacji „Wędrówka po świecie zawodów” była wizyta w pokojach gościnnych Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z układem funkcjonalnym pomieszczeń w hotelach, zadaniami recepcji, zakresem usług świadczonych przez hotele i organizacją obsługi gości.
Kameralna atmosfera obiektu hotelowego, zlokalizowanego z dala od miejskiego zgiełku, w sąsiedztwie malowniczo położonej wsi z końca XIX i początku XX w. zachwyciła uczennice naszej szkoły.
W recepcji grupę przyjęła pani Izabela Resmerowska, referent w dziale administracji i inwestycji, która omówiła pracę recepcji i zaprezentowała podstawowe dokumenty obowiązujące przy rezerwacji usług hotelarskich i rejestracji gości. W dalszej kolejności oprowadziła grupę po obiekcie hotelowym. Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy hotelu, zapoznania się z wyposażeniem pokoi, w tym apartamentu i pokoju dla nowożeńców, ich układem funkcjonalnym i wystrojem . Poznali ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotel, a także wyposażenie sali konferencyjnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane wcześniej teczki z materiałami hotelowymi.
Wycieczka edukacyjna była znakomitym połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Pełni nowych wiadomości, pozytywnego nastawienia do pracy w zawodzie hotelarza i z nowymi doświadczeniami uczniowie wrócili do szkoły.