Międzynarodowy projekt edukacyjny „Dotknij, poczuj, zobacz”

W roku szkolnym 2022/2023 klasy I-IIIż oraz II-III ,,B”PP brały udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Dotknij, poczuj, zobacz”. Głównym celem projektu było wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, niwelowanie napięć emocjonalnych.
Realizacja projektu polega na organizowaniu uczniom zabaw badawczych i wykonywaniu różnorodnych eksperymentów pod nadzorem nauczyciela i po otrzymaniu dokładnej instrukcji. Wykonywane eksperymenty dały uczniom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.
Podczas zajęć dzieci wykonały następujące doświadczenia i eksperymenty zawarte w projekcie:
☆ Malowanie na mleku.
☆ Tęcza Skittles.
☆ Meduza w butelce.
☆ Wulkan.
☆ Samorosnący balon.
☆ Tęcza z serwetek.
☆ Dekoracja w wazonie z kolorowej soli.
☆ Galaktyka w słoiku.
☆ Ciecz nienewtonowska.
☆ Dywan sensoryczny.
☆ Lampa lawowa.
Dzieci z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, wykonując powierzone im zadania. Eksperymenty wzbudziły w dzieciach ogromną ciekawość i pasję do tworzenia. Założone cele projektu zostały osiągnięte.
To był super spędzony czas, bogaty w nowe doświadczenia i przeżycia!
Bardzo dziękujemy organizatorowi projektu Pani Katarzynie Nocoń. Mamy nadzieję, że do zobaczenia w kolejnym projekcie w nowym roku szkolnym.